Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації
19 Вересня, 2023, 14:36

Через заборону імпорту українського зерна до сусідніх країн ціна на хліб в Україні не знизиться – експерт агроринку

Також українські аграрії не зможуть скористатися ціновими коливаннями на світовому ринку, щоб заробити. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

Він зазначив, що на ціну на зерно та хліб впливає присутність на ринку перехідних залишків минулого року та ускладнений рух зерна і насіння олійних культур нового врожаю через експортні обмеження. 

“Це “спотворює” ціноутворення. Проте можна точно сказати, що ніяких питань щодо продовольчої безпеки України не буде. Але і ціна на хліб не впаде… Інші складові цієї ціни для аграріїв, перевізників та переробників у ціні виросли”, – розповів експерт.

Також він додав, що якщо проблеми, пов’язані з забороною імпорту української агропродукції, не будуть вирішені, то українські аграрії, на відміну від польських, болгарських, румунських та російських не зможуть скористуватися коливання цін на продовольство на міжнародних майданчиках. 

Окрім цього експерт зазначив, що якщо ціна соняшника буде зберігатися сталою (на рівні 8 тисяч гривень за тонну) і він стане збиткових, то “буде складно говорити про весняну посівну кампанію”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini