Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олег Соколов, представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Одеській обласній військової адміністрації; Дмитро Вічик, керівник ГО “Антидискримінаційна Конфедерація”; Тетяна Лівандовська, фізична терапевтка центра MOTUS; Стас Меладзе, військовослужбовець; Роман Городеньский, військовослужбовець; Руслана Данілкіна, військовослужбовець
27 Квітня, 2023, 16:01

Через війну доступність міського середовища для маломобільних людей має стати пріоритетом суспільства – правозахисник

Рушійною силою змін на краще можуть стати військовослужбовці. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Дмитро Вічик, керівник ГО “Антидискримінаційна Конфедерація”.

На його думку, в Україні зараз немає селищ чи міст, які б відповідали сучасним вимогах доступності для маломобільних людей.

“Люди, які повинні за це відповідати, спекулюють, що вони хоч щось роблять. Але Конвенція про права осіб з інвалідністю в Україні набула чинності ще у 2010 році. 13 років “як щось робиться”, але не робиться нічого. Тому доступність або є, або її немає. Як люди, які віддали здоров’я на війні, будуть жити в недоступних містах і селах, нікого не цікавить… Зараз ця тема потрібна бути пріоритетною у суспільстві. Якщо нічого не змінювати, ці люди будуть ув’язненні у своїх квартирах та домах”, – зазначив Дмитро Вічик.

Він підкреслив, що дуже сподівається на те, що на проблему доступності звернуть увагу військові.

“Багато років існують різноманітні громадські організації, але вони не досягли своєї мети – зробити доступними наші міста та села. Військові та ветерани потрібні безкомпромісно вимагати від влади усіх рівнів робити все можливе, щоб міста та селища були доступними для маломобільних людей ”, – зазначив правозахисник.

Він також додав, що, на його думку, питання інклюзивності середовища “можновладці перевернули з ніг на голову”.

“Наприклад, в Одесі є інклюзивний пляж. Але він в мене викликає асоціації з жовтими зірками, які носили в концтаборах. В нас є пляж для маломобільних людей, потім що, зробимо пляж для людей з вадами слуху?   Законом передбачено, що будь-який об’єкт має бути доступний для усіх”, – зазначив Вічик.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini