9 Лютого, 2023, 20:23

Через відсутність в Україні реєстрів цивільних полонених та зниклих безвісти їх родини не можуть отримувати допомогу від держави — «Крим SOS»

Певні закони України, які стосуються прав цивільних полонених та зниклих безвісти, наразі не виконуються. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила юристка Громадської організації «Крим SOS» Анастасія Калініна.

«Ми говоримо про Закон про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей. Тобто, фактично про тих цивільних осіб, які ув’язнені з політичних мотивів, які були ув’язнені за свою проукраїнську позицію. Але також до сфери дії закону входять і військові. Досі не було створено єдиного реєстру цих осіб, тому ми не можемо фактично їх обліковувати. Через це їх родини не можуть отримувати медичну, соціальну, правову допомогу», — розповіла Калініна. 

Експертка також згадала закон України про правовий статус осіб зниклих безвісти, який було прийнято ще у 2018 році. 

«Ми не маємо ефективної реалізації закону, не маємо єдиного реєстру з питань осіб зниклих безвісти, не маємо ефективної системи пошуку. В результаті родини зниклих безвісти не можуть отримувати ту допомогу від держави, на яку вони можуть покладатися», — зазначила Калініна. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini