17 Лютого, 2023, 17:34

Через скид росіянами води з Каховського водосховища 1 млн українців може залишитися без питної води — Міндовкілля

Війна несе нові й нові виклики для довкілля України. Про ризики одного з них — скиду окупантами води з Каховського водосховища — розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Ситуація, яка сьогодні відбувається на Каховському водосховищі: колосальний спад рівня води вже призводить до негативних наслідків, і ми розуміємо ризики в подальшому. Якщо нормальний рівень Каховського водосховища є 16 метрів, сьогодні це 13,83 метри. Це в подальшому може призвести до того, що більше 1 мільйона українців залишаться без питної води, а зниження рівня нижче 12 метрів призведе до екологічної катастрофи, оскільки велику кількість біорізноманіття ми можемо просто втратити. Такі дії росії фактично є ще однією спробою ядерного тероризму, тому що під загрозою може стати охоложення реакції Запорізької АЕС», — зазначив Стрілець.

Міністр висловив упевненість в тому, що Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічус, який тісно співпрацює з Міндовкілля та був присутній на брифінгу, допоможе винести це питання на високий міжнародний політичний рівень для засудження агресора за його дії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini