Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
10 Січня, 2023, 18:02

Через похолодання та повернення підприємств до роботи після свят дефіцит електроенергії в Україні поновився і складає 20-30% — Харченко

Про те, чому на свята ситуація з постачанням електроенергії приватним споживачам покращилася, а зараз знову спостерігається дефіцит, в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Свята пройшли в доволі м’якому режимі через те, що не працювала здебільшого промисловість: більша частина електроенергії була спрямована на те, щоб заживити приватних споживачів, домогосподарства, будівлі. Звісно, цей час був більш комфортним для всіх. Але ми повертаємося, по-перше, до робочих днів, промисловість знову відбирає свою частину і вона має працювати. З іншого боку, понижується температура. Кожен градус зниження температури вимагає від енергосистеми додаткових 180-200 мегават потужності, щоб задовольнити споживачів. Це фактично додатковий енергоблок вугільної електростанції. Середньодобовий дефіцит генерації наразі складає від 20 до 30%», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini