Фото Медіацентр Україна – Одеса: Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету
17 Серпня, 2023, 16:05

Через підрив міни на узбережжі Румунія посилила контроль на морі – експерт

Це був перший вибух, раніше румунські прикордонники вже знаходили міни, але могли їх контролювати. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету.

Він зазначив що такий контроль відбувається на двох рівнях – національному та у рамках співпраці з НАТО.

“На національному рівні ми продовжуємо здійснювати прикордонний контроль дельти Дунаю та ділянку Чорного моря біля України, де спостерігається активність росії. Окрім наших кораблів та повітряних засобів, ми також взаємодіємо з розвідувальною місією НАТО, а також співпрацюємо з Молдовою, Туреччиною та Болгарією. Зараз Румунія посилила контроль на узбережжі, зокрема на курортах, щоб запобігти ризикам для своїх громадян, туристів та комерційним маршрутам на Чорному морі”, – зазначив експерт.

Він додав, що попри посилення контролю та співпраці зі штаб-квартирою НАТО Румунії та Болгарії, 100% гарантії безпеки ніхто не надасть.

Експерт також зазначив, що у Румунії доволі широко у суспільстві обговорюють випадок з вибухом міни та можливі інші загрози з боки росії.

“Ми Вивчаємо їх активність, вже бачили провокації проти комерційних  суден, проти Болгарії. В Румунії це зараз основна тема обговорення, у нас вважають, що росія веде гібридну війну проти України та інших чорноморських країн”,  – додав доктор Дегерату.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini