Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
6 Червня, 2023, 12:05

Через підрив дамби Каховської ГЕС на правобережній Херсонщині критичного стану не зафіксовано – Сили оборони України

Проте евакуація триває, і критичного рівня вода досягне в 13:00. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України

“На правому березі критичного стану не зафіксовано. Обласний центр критично не постраждав, є підтоплення деяких вулиць і мікрорайонів. Але евакуація триває, вода досягне критичного рівня десь у 13:00”, – зазначила Гуменюк.

Вона додала, що через підвищення рівня води посилилася мінна небезпека на воді, також вона порадила місцевим мешканцям не намагатися самостійно евакуюватися, тому що “окупанти не будуть спокійно за цим спостерігати”.

“Ми розуміємо, що цей інцидент – реакція ворога на дії сил оборони, не витримали нерви, очікуючі контрнаступу. Вони вчинили те, що було заплановано давно… Вони усмідовлювали, що рух сил оборони відбудеться, намагалися вплинути на сили оборони, щоб не відбулося форсування Дніпра и висадка на лівий берег” – зазначила офіцер.

Вона також зазначила, що сила вибуху була неконтрольована, проте зруйнована не вся дамба, тому що “вона будувалася так, щоб витримати ядерний удар”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini