Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
13 Червня, 2023, 16:56

Через підрив дамби Каховської ГЕС Херсонська область втратила 92% зрошувальних систем – експерт

Регіон входив в п’ятірку областей України за площею сільськогосподарських земель. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації. 

Він зазначив, що південь України може ефективно працювати лише за наявності зрошувальних систем, а новокаховська зрощувальна система була найбільшою в Україні та Європі. 

“Через цей підрив Херсонська область втратила 92% зрошувальних систем. Це сотні фермерських господарств. Запорізька область – 70%. Південь Дніпропетровської області та Миколаївська область – до 30% джерел води та зрошувальних систем”, – розповів Коваль.

Він додав, що площа сільськогосподарських земель на Херсонщині становила близько 2 млн Гектарів, 85% з котрих – це рілля, яке постійно потребує зрошення. 

“На площі в півтора мільйона гектарів у Херсонській області вирощувалися зимові олійні культури. Але найбільша втрата – це овочі відкритого ґрунту, ранні овочі, ягоди та баштанні культури. 35% українського врожаю овочів давала саме Херсонщина”, – зазначив Коваль.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini