Фото Медіацентр Україна – Одеса: Владислав Балінський, еколог, голова ГО “Зелений лист”
6 Червня, 2023, 15:41

Через підрив дамби Каховської ГЕС буде знищений природоохоронний парк “Нижньодніпровський” – еколог

Це близько 80 тисяч гектарів унікальних природних територій. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Владислав Балінський, еколог, голова громадської організації “Зелений ліст”.

“Масштаб катастрофи вражаючий. Мова йде про фактичне знищення ландшафтного комплексу. Унікальність цієї ділянки в тому, що її не змінювала людина. І зараз через підрив дамби буде знищено 80 тисяч гектарів природоохоронного парку “Нижньодніпровський”. Плавні, степ, заливні луги – все це буде змито в море великим потоком води”, – зазначив еколог.

Він також додав, що на територіях, які були затоплені через підрив дамби, обітають 70 видів тварин та 30 рослин, які занесені в Червону книгу України.

Також він зазначив, що через акваторію Чорного моря наслідки відчують всі країни чорноморського басейну, більше за все – Румунія.

“Машинне мастило, яке потрапило до Дніпра, це лише мала частина. Ми говоримо про тисячі та тисячі тонн ґрунтів, які потраплять в море. Найбільше непокоять токсичні їли, які накопичилися під час функціонування каховського водовища”, – додав Балінський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini