Фото Медіацентр Україна – Одеса: Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи “Жовтень”
31 Травня, 2023, 13:39

Через декілька років Сербія може перетворитися на “Новий Калінінград” – сербський адвокат

Якщо сербський парламент прийме нову редакцію закону про громадянство, яку вже підтримав уряд країни. Про це не брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи “Жовтень”.

Він розповів, що головна зміна цього закону полягає в тому, що будь-хто, хто пробув у Сербії 12 місяців, може отримати громадянство.

“Мета цього закону – надати громадянство близько 200 тисячам росіян, які зараз втекли у Сербію від мобілізації та хочуть просто займатися бізнесом. На жаль, лише маленька частина цих людей бореться проти путіна”, – зазначив адвокат.

На його думку, це буде загрозою для Європи, адже після цього “Сербія буде демографічно пов’язана з росією”.

“Протягом двох років ми побачимо мільйони росіян, які захочуть приїхати у Сербії, отримати паспорти і їздити по Європі. Ці люди будуть постійно перебувати під впливом москви… Спочатку вони будуть казати, що вони ліберали та проти війни. Але Федеральна служба безпеки буде постійно мати на них вплив, згодом ці люди можуть зробити свою політичну партію, і Сербія стане новим Калінінградом, якщо цей законопроєкт буде прийнятий”, – попередив активіст.

4 травня 2023 року уряд Сербії ухвалив законопроєкт про внесення змін і доповнень до закону про громадянство та направив його до парламенту 5 травня 2023 року.

Згідно з пропозицією уряду Ани Брнабич (стаття 3, яка змінює чинну статтю 15), кожен, хто тимчасово проживає в Сербії протягом 12 місяців, зможе стати громадянином Сербії з єдиною реальною умовою, що на час на момент подання заявки він займається діяльністю або працює в Сербії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini