Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”
16 Серпня, 2023, 12:40

Через 3-4 місяці у України можуть зявитися морські дрони, які змусять росію вивести свої кораблі з Чорного моря – експерт

Цей вид зброї дуже швидко еволюціонує, і через певний час сили оборони можуть застосовувати безекіпажні катери, проти яких росія нічого не зможе протидіяти. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

Він зазначив, що ці дрони вже змінили баланс сил, і Чорне море вже не є безпечним для російського флоту.

“Ці катери постійно еволюціонують. Наприкінці 2022 року був презентований дрон, який міг плавати на відстань 400 кілометрів та нести на борту 200 кілограмів вибухівки. Нещодавно презентували дрон “Магура”, який плаває вже на 800 кілометрів та несе на борту вже 400 кілограмів. Через три-чотири місяці можуть з’явитися дрони, які будуть непомітними для росіян. І вони будуть вимушені вивести, наприклад, в Каспійське море найцінніші кораблі Чорноморського флоту, які вони не здатні будувати – носії “Калібрів” та великі десантні кораблі деяких проєктів”, – зазначив Коваленко.

Він додав, що морські дрони вже наносили враження кораблям росії у порті Новоросійськ, а носії “Калібрів” виходять у море лише у супроводі інших кораблів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini