4 Квітня, 2023, 15:18

Чехія прийняла близько півмільйона українців з моменту повномасштабного вторгнення росії – тимчасово повірений у справах України в Чеській Республіці

З моменту початку повномасштабної війни на території України Чеська Республіка надала понад 485 тисяч дозволів на перебування тимчасово переміщених осіб з України.

Такі дані озвучив Віталій Усатий, тимчасово повірений у справах України в Чеській Республіці під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він зауважив, що в березні 2022 року був прийнятий закон, який створив правові підстави для перебування тимчасово переміщених осіб наших громадян на території Чеської Республіки.

Зокрема, в рамках цього закону передбачена можливість, яка дійсно реалізується. Вона стосується можливості надання фінансової допомоги на суму 5 тисяч крон щомісячно, це близько 200 доларів США. В рамках цього закону надається безплатне медичне страхування  громадянам, які тут перебувають та мають відповідний статус. Також може надаватися відповідно соціальне житло і допомога з працевлаштуванням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini