4 Квітня, 2023, 15:20

Чехія демонструє послідовну підтримку України з перших днів війни – тимчасово повірений у справах України в Чеській Республіці

Чехія демонструє послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Підтримка здійснюється як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, таких як: ЄС, ООН, НАТО, Рада Європи, ОБСЄ.

На цьому наголосив Віталій Усатий, тимчасово повірений у справах України в Чеській Республіці під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема він зазначив, що Чехія приєдналася до всіх санкційних пакетів проти росії і є постійним співавтором резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

«Уряд Чеської Республіки ухвалив рішення про закриття авіапростору для російських літаків, відкликав своїх послів з росії та Білорусі, а також закрив консульства в Карлових Варах та Брно і призупинив роботу чеських консульств у Петербурзі та Єкатеринбурзі», – додав Віталій Усатий.

Крім того, він зауважив, що Чехія припинила візу та дозвіл на довгострокове та постійне перебування громадянам рф та республіки Білорусь, а також розпочала масштабні перевірки економічних зв’язків суб’єктів господарювання.

Віталій Усатий також повідомив, якою ж позиція Чехії щодо участі російських на білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 

«Також Чеська Республіка на рівні Президента, Прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ виступають проти пропозиції Міжнародного олімпійського комітету допустити до участі в 2024 році в Парижі російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором», – наголосив він 

Водночас, за словами Віталія Усатого, «Чеська Республіка демонструє надзвичайну вагому та послідовну підтримку в питанні створення спеціального трибуналу, який дозволить притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini