12 Жовтня, 2023, 16:46

Частка людей, які читають лише в друкованому форматі, скоротилася вдвічі – результати дослідження 

У 2023 році друковані книжки значним чином переважають в читацькому меню українців. Утім електронні та аудіокнижки також все більше набирають обертів. 

Так, згідно з даними дослідження «Як читають українці під час повномасштабної війни – 2023», вдвічі скоротилася частка людей, які читають лише в друкованому форматі, і значно зросла частка тих, хто читає лише електронні формати.

«Якщо ми подивимося на перетин, подивимося на кількість людей, які читають лише в друкованому форматі, поєднують друкований і електронний формат або лише електронні формати, ми побачимо картину таку, що прихильники лише друкованого формату скоротилися вдвічі. Вони не відмовляються від нього остаточно, оці всі теплі лампові речі, як книжка в руках, сторінки і запах, вони залишаються важливими. Але зручність електронного формату набуває все більшої важливості. Тобто вдвічі скоротилася частина людей, які читають лише в друкованому форматі, і значно зросла частка людей, які читають лише електронні формати», – пояснила керівниця відділу соціально-політичних досліджень агенції Info Sapiens Анастасія Шуренкова.

Зазначимо, що опитування проводилося по всій території України, за винятком тимчасово окупованих регіонів. Вибірка та профіль аудиторії – 1000 дітей та підлітків від 6 до 17 років та 1000 дорослих віком від 16 років і старше.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini