29 Червня, 2023, 20:03

Час у максимальній кількості закупівель повертатися до системи Prozorro – Анастасія Радіна

Для того, щоб використовувати бюджетні кошти з найбільшою ефективністю, потрібно передусім в більшості закупівель повертатися до системи Prozorro та переходити до діяльності спеціалізованих закупівельних агенцій.

На цьому  під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Анастасія Радіна, голова комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

«Час у максимальній кількості закупівель повертатися до системи Prozorro. Поза системою Prozorro може лишатися зброя, можуть лишатися певні речі, пов’язані з обслуговуванням зброї. Але все решта – як харчування, як закупівля форми для військовослужбовців – все це може повернутися в Prozorro і має повернутися в Prozorro», – наголосила вона.

Крім того Анастасія Радіна зауважила що для економії та ефективності використання бюджетних коштів потрібно переходити до діяльності спеціалізованих закупівельних агенцій. 

Приклад ДП «Медичні закупівлі» він дуже в цьому сенсі показовий. Коли почало працювати ДП «Медичні закупівлі, вони по дуже багатьох закупівлях економили до 40%, порівняно із тим, як закуповували інші замовники, не ДП «Медичні закупівлі». Чому? Тому що вони мали змогу підійти до цього професійно, вони мали змогу дизайнувати закупівлю таким чином, щоб мати там конкуренцію, таким чином, щоб отримати найкращу ціну за ту якість, яку може держава отримати», – пояснила вона. 

Анастасія Радіна додала, що в системі закупівель, наприклад, Міністерства оборони також має бути створена закупівельна агенція, яка власне і перебере на себе функцію не тільки оголошення закупівлі в Prozorro, а й формування технічного завдання.

За її словами, робота зі створення такої агенції вже ведеться. Це, переконана Анастасія Радіна, буде економити бюджетні кошти і дозволить використовувати їх з найбільшою ефективністю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini