5 Травня, 2022, 13:48

Були чеки на 5 доларів і на мільйон: як NGO «Razom for Ukraine»  залучає до допомоги Україні політиків, спортивні команди та музикантів

Понад 40 мільйонів доларів було зібрано українсько-американською громадською організацією «Razom for Ukraine» на потреби України в умовах повномасштабної війни з росією. Щоб охочих допомагати українцям не меншало,  нині волонтери активно залучають до благодійності спортивні команди і навіть музикантів. Про це розповіла під час брифінгу у Медіацентрі Україна співзасновниця та віце-президентка NGO «Razom for Ukraine» Люба Шипович.

«В перші дні війни, через те, що Україна була у всіх новинах, була всюди,  у нас в перші тижні було по 15 тисяч транзакцій вдень про надходження. Середня сума, була, здається, 120 доларів. Були чеки на мільйон доларів, були чеки на п’ять доларів. Але основна маса — це були індивідуальні пожертви від звичайних американських громадян. На жаль,  з часом інтерес до всього, навіть до війни, спадає. Тому зараз надходження значно скорочуються. Ми працюємо з корпоративними пожертвами, залучаємо компанії, також спортивні команди, музикантів, політиків. У  нас також працює адвокаційна команда, яка постійно зустрічається у Вашингтоні із сенаторами, конгресменами. Займається, зокрема, адвокацією зброї для України», — зазначила Шипович.

Люба Шипович також додала, що із понад 40 млн доларів, на 27 млн доларів закупили товари тактичної медицини, засоби комунікації, дрони тощо. Також «Razom for Ukraine» надає підтримку організаціям, які займаються вимушеними переселенцями. 

У свою чергу, виконавча директорка благодійного фонду «Разом для України» Евеліна Курілець зазначила, що незалежність України — це відповідальність кожного українця. «Ми усвідомлюємо, що наша незалежність, наша воля і те, в якому майбутньому будуть жити наші діти, це в першу чергу, наша відповідальність. Ми робимо все можливе. Я закликаю також всіх, не запитуйте, коли закінчиться війна, не запитуйте хто що робить, не давайте оцінок. Подумайте в першу чергу, про те, що сьогодні зробили ви для того, щоб завтра ми так само були вільною незалежною країною, щоб на нашій території не було орків», — підсумувала Евеліна Курілець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini