12 Квітня, 2024, 16:14

Будівництво Національного військового меморіального кладовища не несе загрози для Смарагдової мережі – Міндовкілля 

Територія, яку держава виділила під Національне військове меморіальне кладовище входить в частину Смарагдової мережі, яка становить понад 6 тисяч гектарів. Однак, попри побоювання, будівництво НВМК загроз для неї не несе.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

«Враховуючи те, що ми бачили по проєкту, що загальна площа  території Смарагдової мережі  – 6 тисяч гектарів, а безпосередньо кладовище буде розташоване на площі 130 гектарів, відповідно вирубуватися буде не більш як 10% зелених насаджень, тобто на площі не більше 13 гектарів, які будуть вирубуватися не суцільно, а вибірково по певних територіях. То зрозуміло, що площа впливу становить менш як 1%. Тому впливу на територію Смарагдової мережі це абсолютно не несе», – зазначив заступник міністра.

Він зауважив, що в питанні, що стосується питання вирубки лісу, то це також буде не більш як 10%.

«Дійсно площа 260 гектарів, 130 гектарів, де буде розміщуватися безпосередньо саме кладовище, знову ж таки, дивлячись на проєкт, це буде не більше 10% в різних місцях. В принципі це можна порівняти з тим, як проводяться рубки догляду», – пояснив Олександр Краснолуцький.

Нагадаємо, що дві ділянки, які держава виділила під НВМК, знаходяться у межах Гатненської територіальної громади Фастівського району Київської області, поблизу села Мархалівка та Південного кладовища (Віта Поштова). Загальна площа складає понад 265 гектарів, з яких понад 120 гектарів займатимуть безпосередньо поля для поховання та інші необхідні споруди для забезпечення почесних поховань.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini