7 Липня, 2023, 17:37

Британський журналіст The Guardian презентував в Медіацентрі Україна – Укрінформ книгу про війну в Україні

Британський журналіст, письменник, кореспондент газети The Guardian Люк Гардінґ презентував в Україні книгу «Вторгнення: кривава війна росії та боротьба України за виживання», яку видало видавництво Vivat. Книга вже видана багатьма мовами. В Україні вона буде презентуватися у Києві, Харкові,  Львові, а доступна буде – на всій території країни.

На момент початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну  Люк Гардінґ був у Києві та вже з перших днів війни спілкувався з українцями, військовими, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення та події, аби показати всьому світові, які звірства чинять російські окупанти в Україні.

Під час презентації видання в Медіацентрі Україна – Укрінформ автор книги наголосив, що своєю роботою, зокрема хоче донести як власні відчуття від дій  росії на території України, так і показати саму сутність російського режиму.

«Для західної аудиторії я намагаюся передати контекст, передати емпатію, гумор, намагаюся описати людей. Я намагаюся їм донести ідею, що, якби не географія, то це могли б бути вони, їхні брати, їхні сестри, діти. Я намагаюся пояснити, що Україна, навіть попри те, що вона була частиною Радянського союзу, – вона нова європейська яскрава країна. І якби росія зупинилася – через п’ять секунд це місце стало б дуже успішним. Але, по-перше, нам треба зупинити росію», – пояснив Люк Гардінґ .

Своєю чергою директорка з комунікацій видавництва Vivat Світлана Тараторіна, додала, що книга  «Вторгнення: кривава війна росії та боротьба України за виживання» – це, з одного боку, глибока експертиза автора, а з іншого – глибокий репортаж, місцями травматичний для українців, які пережили жахіття, вчинені росією.

«Люк має надзвичайну експертизу, той бекграунд, якого не вистачає багатьом авторам, які намагаються зовні описувати події, що відбуваються в Україні. Люк дуже чітко розуміє, хто наш ворог і для нас дуже цінно, що він намагається це донести іноземній аудиторії», – зазначила вона.

Водночас сам автор зауважив, що в майбутньому хоче описати падіння путінського режиму, що стане новою главою цієї книги.

Зазначимо, що Люк Гардінґ є автором восьми документальних книжок, перекладених тридцятьма мовами. Він – перший іноземний журналіст після часів Холодної війни, якого примусово вислали з російської федерації, а влітку 2022-го – внесли до кремлівського «чорного списку».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini