Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Кушнерська – керівниця проєкту Brave1
29 Серпня, 2023, 14:34

Brave1 розраховує отримати мільйон доларів на оборонні розробки для фронту

На брифінгу у Медіацентру Україна – Одеса керівниця Defense tech кластеру Brave1 Наталія Кушнерська розповіла про грантові програми та фінансування виробництва.

Проєкт з’явився наприкінці квітня 2023 року. За словами Кушнерської, зараз зареєстровано понад 460 розробок, понад 220 з яких вже пройшли оборонні експертизи, а 170 знаходяться у процедурі допуску до експлуатації. Паралельно запущена грантова програма, де профінансовано 29 проєктів на загальну суму близько 480 тисяч доларів. На стадії підписання договорів ще 26 грантів на суму понад півмільйона доларів. 

“Наша основна задача – це створювати продукти які можуть тестуватися та потім закупатися Міністерством оборони України чи іншими силами безпеки та бути на фронті. Хочемо, щоб якомога більше українських технологічних рішень були на війні. Розраховуємо, що найближчими днями або тижнями загалом буде профінансовано проєктів на суму мільйон доларів США”, – сказала керівниця.

Наталія Кушнерська відзначила, що Brave1 – це не тільки дрони, а загалом Defense tech, тобто проєкти з обробки баз даних, розвідка, технології навігації, системи штучного інтелекту, логістичні засоби тощо. Але сьогодні на фронті необхідні два основних важливих блоки – армії роботів і радіоелектронної боротьби. 

“На сайті Brave1 зареєстровано понад сімдесяти розробок наземних роботизованих платформ, 25 з яких вже пройшли тестування на полігоні. Це багатофункціональні роботи і, сподіваємось, що найближчими днями перші такі комплекси отримують сертифікацію допуску до експлуатації та зможуть потрапляти на фронт”, – резюмувала Кушнерська. 

Зараз проєкт активно залучається до міжнародної співпраці. Зокрема, заплановані робочі зустрічі з представниками французьких, чеських, польських, канадських компаній.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini