20 Липня, 2023, 12:56

“Борщовий набір” подешевшає, але але не впаде до рівня довоєнного часу

Такі прогнози  озвучила на брифінгу в Медіацентрі Львів директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Зменшення вартості деяких продуктів можна сподіватися і не лише через сезонність. У всіх областях помітно, що аграрії почали сіяти більше овочів. Так намагаються компенсувати втрати, яких Україна зазнала через те, що більшість урожайного півдня країни перебуває в зоні бойових дій. 

“На мою думку, ціни будуть залишатися на вищому рівні, ніж середній за останні 5 років, але в порівнянні з попереднім роком, вони мають впасти. Тому що відреагували на високу вартість не тільки аграрії Львівщини, але й у всіх регіонах України. На збільшення пропозиції вплинуть також імпортери з сусідніх країн, які привозять свою продукцію в Україну. Вони також збільшили площі під овочами. Тобто пропозиція буде зростати,” – зазначила директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Для порівняння, на Херсонщині вирощували до 12-13% овочів в Україні й до 45% всіх українських кавунів. Компенсувати відразу коштом інших регіонів такий обсяг продукції неможливо. Тому попит на овочі стимулюватиме в подальшій перспективі доволі високі ціни на продукти.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini