21 Серпня, 2023, 19:55

Боротьба з корупцією є пріоритетом номер один у реформуванні країни – результати дослідження

81% українців пріоритетом номер один для реформування країни вважають протидію корупції. Також до п’ятірки ключових змін та реформ входить медична реформа (52%), судова (47%), реформа освіти (41%) та пенсійна реформа (40%). 

Такі результати дослідження озвучила наукова редакторка «Вокс Україна» Ілона Сологуб під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Вона зазначила, що згідно з опитуванням, передусім громадяни очікують від реформ зменшення корупції та розкрадання бюджету.

«На думку населення, це має бути ключовим результатом реформ, і на другому місці – збільшення добробуту українців», – пояснила наукова редакторка.

За словами Ілони Сологуб, від третини до 40% опитаних вважають, що реформи мають сприяти тому, щоб бюджет ефективно використовувався, Україна приєдналася до Євросоюзу, збільшився ВВП України та громадяни могли більше впливати на рішення влади.

«Саме корупція та розкрадання коштів, на думку громадян, є основною перепоною для реформування країни. Це навіть є більш важливим фактором, на думку населення, ніж військовий конфлікт з росією», – додала експертка.

Згідно з результатами дослідження, українці вважають, що всі реформи країні потрібні і важливі. 

«Немає неважливої реформи з запропонованих нами. Але, наприклад, важливішими за інші вважаються реформа армії  – це номер один. Також близько половини опитаних вважали, що дуже важливою є проведена реформа цифровізації, створення антикорупційних органів, медична, освітня й судова реформа», – зазначила Ілона Сологуб.

Водночас директор з досліджень Factum Group Ніка Єлізарова розповіла про обізнаність населення щодо реформ.

Так, за її словами, найменшою є обізнаність громадян про судову, податкову реформи та про малу приватизацію. Однак, люди, які більше зіштовхуються з певною сферою, з більшою ймовірністю обізнані в ній.

Водночас попри те, що громадяни більшість реформ вважають важливими, найбільш успішними вважають реформу державних послуг (61%) та реформу армії (41%).  

Найгірший баланс успішності у судової реформи, позаяк 44% опитаних вважають її неуспішною.

Зазначимо, що некомерційне дослідження «Вокс Україна» та Factum Group було проведене в квітні 2023 року. В рамках дослідження проведено 1000 онлайн-інтерв’ю серед населення України віком від 18 до 65 років.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini