Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
11 Липня, 2023, 15:07

Борги по зарплатах на окупованих територіях зросли майже до 300 мільйонів гривень – правозахисниця

У повному обсязі зарплату отримують регулярно лише силові органи окупантів та окупаційні війська. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

“Загальна заборгованість із заробітної плати на окупованих територіях України складає 713 мільйонів рублів. Така заборгованість створена штучно, щоб у такий спосіб наповнювати силовий та військовий блок окупантів. Окупанти агітують медиків переводитися у військові підрозділи”, – розповіла Ястребова.

Вона додала, що заробітну плату не платять працівниках окупаційних адміністрацій у Запорізькій та Херсонській областях, зокрема, рядовий склад не отримує зарплатню вже три місяці. 

“Також заробітну плату в повному обсязі не виплачують на вугільних шахтах та металургійних заводах окупованих Луганською та Донецькою областями. У червні 2023 року, борг із заробітної плати шахтарям від окупаційної влади склав 39,1 мільйона рублів. тільки по окупованій Донецькій області. А також не отримують зарплати та медичні співробітники на окупованих територіях”, – зазначила Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini