5 Квітня, 2022, 12:34

Блокада українських портів та зрив посівної кампанії: росія веде проти України економічну війну — радник Міністра внутрішніх справ Денисенко

Втрати українського ВВП цьогоріч можуть сягнути 30—35 відсотків. Це величезний удар по нашій економіці. Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» заявив радник  Міністра внутрішніх справ та виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко. За його словами, росія веде проти нас масштабну економічну війну, яка має одразу кілька складових. Йдеться, передусім, про блокаду Чорного моря, наслідком якої стане зупинка українського експорту. Адже, до прикладу, до 90 відсотків нашого зерна йшли на продаж саме морськими шляхами. Без одеського регіону і Азовського моря ми різко втрачаємо експортні можливості. 

Ще один аспект — спроби знищення українських інфраструктурних об’єктів. «Росія заявила однією зі своїх вимог денацифікацію. Але насправді вони хочуть деіндустріалізації України. Хочуть знищити наш промисловий потенціал. Це їхня задача у цій війні»,  — переконаний Вадим Денисенко. 

Наступна частина російського плану, це спроба зірвати посівну. Денисенко переконаний, де-факто федерація оголосила зернову війну не лише Україні, а й усьому світові. 

«Ми повинні розуміти що станом на зараз, за ідеальним сценарієм Україна не зможе посіяти близько 30—35 відсотків посівних територій. В гіршому сценарії не засіють половину»,  — прогнозує експерт.

Вадим Денисенко додав, наша держава — один з  ключових гравців на зерновому ринку, якщо говорити про кукурудзу, соняшник та пшеницю. Метою ж росії є ріст вартості зерна у світі та нестача продукції.
«Дефіцит на ринку може становити близько 25—30 мільйонів тонн зерна. Адже росіяни починають грати в історію про те, що не можна продавати їхнє зерно так званим недружнім країнам. Таким чином намагаються спричинити цінову паніку на світових ринках”,  —  стверджує  Вадим Денисенко.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm