Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з питань епідеміології та вакцинопрофілактики
Орест Чемерис, Наталія Іванченко, Медіацентр Україна
9 Вересня, 2022, 11:48

Близько тисячі хворих на Covid-19 виявили на Львівщині за минулий тиждень. Кількість недужих у області продовжує зростати — ЛОВА

997 мешканців Львівщини занедужали на Covid-19 впродовж минулого тижня, 5 людей померли. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з питань епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко. За її інформацією, хворіють здебільшого люди, які не пройшли повного курсу вакцинації проти коронавірусу, або ж ті, у кого від  отримання другої дози вакцини минуло понад півроку. 

«Людині, в якої минуло понад 6 місяців з часу другої дози, потрібно зробити бустерну дозу вакцини. На Львівщині 123 тис. людей лише зробили бустерну дозу проти Covid-19. А люди, які мають понад 60 років, низку хронічних захворювань чи імунодефіцитні стани, потребують через 4 місяці після першої бустерної дози другу бустерну дозу. Нині близько 400 осіб лише отримали другу бустерну дозу. Це означає, що кожен з мешканців Львівщини повинен задуматися, чи  хотів би опинитися на лікарняному ліжку при зустрічі з коронавірусом, чи хоче скористатися захистом, зробивши вакцинацію», — розповіла Наталія Іванченко.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Ореста Чемериса, близько 270 людей у області нині перебувають на стаціонарному лікуванні з коронавірусом. Здебільшого, це люди старшого віку чи з супутніми захворюваннями. 

«Загалом шостий тиждень поспіль спостерігаємо зростання захворювання. Але ситуація стабільна та контрольована. Враховуючи, що ми увійшли у новий навчальний рік, ми усвідомлюємо, що кількість контактів буде зростати і кількість хворих буде збільшуватися», — пояснив Орест Чемерис.

Також він зазначив, що наразі усі обмеження, які пов’язані з карантином, мають виключно рекомендаційний характер. Але у керівництві області не виключають, що в разі подальшого зростання кількості недужих, будуть повертатися до примусових заходів. 

За даними Міністерства охорони здоров’я України, за період від 29 серпня до 4 вересня в Україні зафіксували 16 155 нових підтверджених випадків COVID-19. За цей час ушпиталили 3 868 осіб, померли 44 людини.


Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini