1 Листопада, 2023, 14:17

Близько 40% пропагандистського контенту кремлівських медіа присвячено Україні 

Інформаційний простір рф заповнений наративами, що стосуються України, і мало не половина новинного контенту кремлівських медіа стосуються саме України.

Про це під час обговорення в  рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

«Ми нещодавно провели моніторинг і були просто вражені тим, що Україні присвячено близько 40% всього новинного контенту російських кремлівських медіа», – зазначила вона.

За словами Оксани Романюк, основні наративи, які поширює рф щодо України, стосуються зокрема того, що начебто рф перемагає у війні, і Україні не надається зброя. Також наративи стосуються начебто російських перемог на війні та того, як вони активно нищать нацистів в Україні. Крім того, постійно в інформаційному просторі рф тримається наратив про злобне НАТО.

Оксана Романюк наголосила, що дії росії в інформаційному просторі, які вона застосовує проти України, – є агресивною пропагандою та агресивною риторикою. І росія здійснює це на різних рівнях та різними способами.

Наразі, зазначила вона,вже зібрана велика база даних і відбувається співпраця з правоохоронними органами щодо доведення злочину стосовно пропагандистів. 

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini