Фото ілюстративне
1 Вересня, 2022, 14:39

Близько 4,5 млн тонн зернових Україна експортувала як морськими, так і сухопутними шляхами у серпні — Всеукраїнська аграрна рада

Близько 4,5 млн тонн зернових Україна експортувала у серпні: як морськими, так і сухопутними шляхами. І це найбільший показник від початку повномасштабного вторгнення росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун. За його словами, збільшення експорту стало можливим завдяки так званій зерновій угоді, яка запрацювала більше місяця тому.

«Десь півтора мільйони тонн продукції з України вивезли через морські порти. І якщо додати дунайські порти, додати роботу Укрзалізниці: немає ще точних даних, але я думаю, що ми можемо говорити про 4-4,5 млн тонн експорту за серпень. Нагадаю, що до війни ми без проблем експортували експортували 6-7 млн тонн», — заявив Андрій Дикун.

За його словами, оскільки обсяги експорту через порти мали б зростати, уже у вересні Україна може експортувати морем 2,5-3 млн тонн зерна. У разі, якщо стабільно працюватимуть і сухопутні шляхи експорту через західний кордон, ціна на українське зерно у світі повинна почати зростати. 

«На жовтень-листопад наші аграрії будуть отримувати гідну ціну за свою продукцію. І це дуже гарна буде новина для всієї країни, бо якщо хороша буде ціна, то відбудеться основна наша посівна кампанія у березні наступного року», —  пояснив голова Всеукраїнської аграрної ради.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini