4 Липня, 2023, 14:02

Бізнес-клімат – якими мають бути пріоритети державної політики 

Два ключових моменти, які мають бути покладені в основу створення сприятливого бізнес-клімату в країні –  це верховенство права та розширення економічних свобод.

На цьому  наголосив доктор економічних наук, CEO групи компаній Advanter Group Андрій Длігач під час презентації  в Медіацентрі Україна – Укрінформ  аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері. 

Він зазначив, що в якості для підґрунтя відновлення та модернізації береться та візія і ті економічні політики, які розроблені коаліцією українських бізнес-спільнот, одним із засновників та ключових активістів є спілка Українських підприємців.

«Це – створення з України найкращого місця для інвестування, для ведення бізнесу, для розкриття талантів. Найкраще місце в світі для економічних можливостей», – наголосив він.

Водночас, за словами Андрія Длігача, реалізація вимагає відповідних принципів економічної політики.

«Це – припинення силового впливу. Це зменшення частки держави в економіці, менш ніж 35%. Це лібералізація умов розвитку підприємництва. Це тотальна дерегуляція і лібералізація зовнішньої торгівлі. Це недоторканість приватної власності. Незалежність та ефективність тих органів, які мають бути незалежними та ефективними. Зрештою, це ліквідація інфраструктурного монополізму і розвиток людського потенціалу», – пояснив він. 

Зазначимо, що в межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців «Україна після перемоги» була підготовлена аналітична доповідь про стан справ щодо державної політики в економічній сфері. Документ має назву «Аналітичний звіт», і він є першою частиною проєкту. На його основі будуть сформовані експертні пропозиції щодо впровадження публічної економічної політики.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini