Дар’я Онищенко, українсько-німецька режисерка , членкиня Української Кіноакадемії. Режисерка та співсценаристка фільму «Малевич»; Віталій Ажнов, актор театру та кіно Виконавець головної ролі художника Казимира Малевича у фільмі «Малевич»; Тетяна Філевська, креативна продюсерка фільму «Малевич». Артменеджерка, кураторка, дослідниця творчості Казимира Малевича, авторка книг «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930» та «Казимир Малевич. Київський аспект»
6 Лютого, 2023, 16:15

Більшість людей за кордоном сприймає Малевича як російського митця, але величезна частина його ідентичності пов’язана з Україною — команда фільму «Малевич»

Що криється за відомою картиною «Чорний квадрат», намальованою у 1915 році екстравагантним художником Казимиром Малевичем? Для його суперників — це виклик, для радянської влади — секретний код, для жінок — лист кохання, а для українського народу — трагічне передбачення майбутнього… Про художній фільм «Малевич», прем’єра якого може відбутися влітку або восени 2023 року, у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіли режисерка та креативна продюсерка стрічки.

«Ідея фільму з’явилася у нас до початку повномасштабного вторгнення. Для нас ще тоді було актуальним зробити художній фільм, який познайомить світового глядача саме з українським Малевичем. Після 24 лютого фільм набув іншої актуальності. Я під іншим кутом подивилася на цю історію. Для мене очевидними стали історичні паралелі, які були в той час, коли жив Малевич, і те, що відбувається зараз», — розповіла режисерка та співсценаристка фільму «Малевич» Дар’я Онищенко.

«Ми представляли уривки нашого фільму у Франції і в Італії, мені було дуже цікаво побачити реакцію людей. Одразу відчувається, що люди здивовані. Більшість людей сприймає Малевича як тільки російського митця, хтось чув, що він з польської родини, але майже ніхто не знає до сих пір про його зв’язок з Україною», — додала Дар’я.

«Після 24 лютого ми всі почали більше говорити про деколонізацію: відділення себе від імперії в усіх сенсах. І перш за все — культурному. Ми всі свідомі того, що ця війна є війною проти нашої культури та ідентичності. Ми мусимо дуже добре вивчити своє домашнє завдання: зрозуміти, в чому суть української культури, що від нас намагалися відрізати, вбити, знищити, — і повернути собі те, що належить нам. Величезна частина ідентичності Малевича пов’язана саме з Україною і це треба пояснювати, доносити. Зараз це робити вже легше: нас краще чують за кордоном, у нас є публікації, досліджння, ми пропрацьовуємо це через кіно, літературу», — зазначила креативна продюсерка фільму «Малевич» Тетяна Філевська.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini