31 Травня, 2023, 14:55

Безпекова ситуація на Херсонщині стабільно складна – Юрій Соболевський

Безпекова ситуація на Херсонщині все ще складною є, зокрема це видно з кількості обстрілів, які здійснює окупант по області. Так, за минулу добу їх було 49, напередодні – 52 обстріли. Утім, загалом обстрілів стало менше. Мінна загроза також залишається, фахівці щодня виявляють та знищують сотні вибухонебезпечних предметів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

«Безпекова ситуація все ще стабільно складна, бо ворог має все ще можливість використовувати ствольну артилерію, мінометні системи і продовжує використовувати КАБи. Досить потужні ці авіабомби, вони, на щастя, відносно керовані, там велика частина з них просто в поле потрапляє, і там немає шкоди від них. Але, на жаль, іноді вони потрапляють і в житлову забудову, і там значні руйнування. Це, наприклад, Кізомис на собі це відчув», – пояснив він.

Стосовно гуманітарної ситуації, то вона, за словами Соболевського, станом на зараз більш ніж задовільна. Але разом із тим потрібно продовжувати надавати гуманітарну допомогу.

«Але я вважаю, що потрібно продовжувати гуманітарну підтримку регіону. В першу чергу це категорії родин, наших людей, які потребують цієї допомоги. І треба розуміти, що внаслідок важкої ситуації зараз в регіоні, багато людей не мають роботи і так само потребують підтримки. І я дякую обласній військовій адміністрації, зараз вони збільшили розмір фінансової допомоги громадянам, які опинилися в складній ситуації. Це так само повинно підтримати наше населення», – переконаний він.

Водночас Соболевський зауважив, що вже зараз відбувається підготовка гуманітарної допомоги для лівобережжя Херсонщини.

«Зараз ми всі готуємося до звільнення лівобережної частини Херсонщини, розуміємо, що там гуманітарна підтримка наших людей буде необхідна в дуже великих об’ємах. Тому що ми бачимо, що там складна ситуація, там немає голоду, але є проблема з медикаментами, є проблема з доступом до медичних послуг», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini