Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації
19 Липня, 2023, 13:37

Без “зернової угоди” ціна на зерно в Україні буде снижуватися – експерт

Оскільки альтернативні шляхи вивезення українського збіжжя не зможуть в повному обсязі замінити морські порти. Останнього літа їми вдавалось вивозити 2 – 2,5 мільйони тонн зерна на місяць. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації.

“Ціна на зерно на внутрішьному ринку, якщо не буде працювати “зернова угода”, буде знижуватися. У нас за різними оцінками є приблизно 5 мільйонів тонн минулорічного врожаю різного збіжжя – пшениці та кукурудзи. Зараз збирають вже новий врожай, і тільки Одеська область зібрала 1 мільйон тонн ранніх зернових. Це вплине на внутрішнню ситуацію, український аграрій буде вимущений працювати з дорогими матеріальними ресурсами”, – зазначив Коваль.

Втім, він зазначив, що у українських аграріїв вже є минулорічний досвід, як працювати, коли морські порти заблоковані, є альтернативні шляхи вивезення українського зерна. Але роботу портів вони замінити не зможуть.

“У нас є альтернатива – залізничний та автомобільний транспорт, дунайські порти. Це дозволяло обробляти 2-2,5 мільйони тонн зерна на місяць. У дунайських портів є потенціал для збільшення обсягів обробки зерна. Є можливість оптимізувати роботу прикордонних автомобільних та залізничних переходів. Але всі ці інструменти все одно не замінять морські порти”, – зазначив Павло Коваль.

На думку пана Коваля, поки не варто “закривати тему “зернової угоди”.  17-18 липня можна було побачити своєрідну “інформаційну атаку” на путіна з боку його опонентів і нібито партнерів, таких як Китай та Індія, зазначив експерт.  

“Путін хоче, щоб з ним говорили, щоб його вмовляли. Бомбардуванням портів, от як 19 липня, він підіймає ставки у переговорах… Попереду ще переговори с турецьким лідером Ердоганом. Окрім того, Президент України та представники Туреччини вже говорили, що “зернова угода” може працювати без росії. Туреччина поставить під завантаження власні судна та забезпечить військовий конвой. Питання, як до цього поставляться наші партнери”, –  додав Коваль.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini