Генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон у Медіацентрі Україна, 25 липня
25 Липня, 2022, 12:18

Без морських портів збережений урожай зернових можуть експортувати протягом наступних трьох років  — генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

За час повномасштабного вторгнення росії та блокування морських портів,  Україна зуміла переналаштувати вивіз зерна та олійних культур альтернативними шляхами і досягла експорту в 2-2,5 млн тонн на місяць. Але цього все одно замало, щоб експортувати минулорічні залишки і майбутній врожай.  Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна  генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

«Цього, на жаль,  недостатньо для того, щоб експортувати ті залишки величезні, які в нас є зерна для експорту — близько 20 млн тонн з минулого року. Крім того, вже почалася збиральна кампанія цьогорічна. Загалом очікується близько 70 млн тонн цьогоріч врожаю зерна та олійних культур. Це надзвичайно великий обсяг, адже для внутрішнього споживання нам потрібно лише до 20 млн тонн. Відповідно, нам для того, щоб вивезти надлишок протягом наступного року потрібно виходити на темпи до 6 млн тонн на місяць. Без морських портів це майже нереальна задача», — пояснив  Роман Сластьон.

За його словами, якщо зібрати урожай зернових і зберегти, то  без морських портів його можуть експортувати протягом наступних трьох років.  

«Ми розуміємо, що це падіння буде певне. Для агросектору — це  проблеми з посівом на наступний сезон. Тому надія на те, що експорт відбудеться, залишається. Більшість сільськогоспвиробників розуміють, що це дуже важливий крок», — розповів Роман Сластьон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini