5 Травня, 2022, 13:40

Батько, який зібрав 2 мільйони на лікування хворого сина, тепер рятує інших дітей від війни

10 дітей зі Спінальною м’язовою атрофією евакуювали із прифронтових зон від початку повномасштабного вторгнення росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова громадського руху “Діти ми встигнемо” та батько дитини зі СМА Віталій Свічинський. За його словами, спершу спільно з неурядовою громадською організацією «Razom for Ukraine» займалися лише евакуацією родин, які виховують дітей з інвалідністю. Але потім ініціатива розвивалася, тож почали вивозити просто сім’ї з дітьми. Загалом із прифронтових районів вивезли близько 500 людей. За інформацією Свічинського, зараз для евакуації вже мають автопарк із 8 автобусів, зокрема, й спеціально обладнаних для перевезення людей з інвалідністю. У перші ж дні вторгнення доводилося працювати на власних авто.

«Нам треба було важкохворих дітей, зокрема, лежачих,  везти легковими машинами. Тоді були ще затори на дорогах, деколи стояти доволилося й по 18 годин. І одного разу, коли ми з такою важкохворою дитиною не могли нікуди проїхати, ми заночували просто на трасі. Я дуже хвилювався тоді, але все нормально закінчилося. Всі евакуйовані діти вже в безпеці, і я дуже радий що все вдалося», — каже Віталій Свічинський.

Голова громадського руху розповідає: те, що минулоріч українці зібрали 2 млн доларів для порятунку його маленького сина зі СМА, дало сили допомагати іншим дітям в біді.

«Дуже вдячний всім українцям, які за 80 днів зібрали 2 млн доларів. Тож мій громадський обов’язок як людини, яка відчула всю любов українців до своїх дітей, зробити все можливе, щоб ми стали ще сильнішими, щоб перемогли. Хочу допомогти всім громадянам, які опинилися в складних умовах, в прифронтових районах з хворими дітьми, чи й просто з дітьми», — каже Віталій Свічинський.

“Діти ми встигнемо” – це громадський рух, який народився з кампанії по збору коштів на найдорожчі ліки у світі (препарат Zolgensma), якими лікують людей зі СМА (спінальною м’язовою атрофією).

16 липня у США 7-місячному одеситу Дімі Свічинському зробили укол вартістю 2 млн доларів, щоб допомогти впоратися з рідкісним генетичним захворюванням. Кошти на ліки, які жертвували меценати, зірки шоу-бізнесу, а передусім — звичайні українці, зібрали менш ніж за три місяці.

Станом на сьогодні НГО «Razom for Ukraine» вивезла з гарячих точок понад 300 дітей з особливими потребами, разом із їхніми сім’ями.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini