1 Серпня, 2022, 14:19

Банкопадів не буде: банківська система України під час війни демонструє гарні показники, громадяни довіряють та вкладають кошти у депозити — Фурман

Кількість депозитів фізичних та юридичних осіб у гривнях від 24 лютого  збільшилась. Це вказує на довіру українців до банківської системи. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Василь Фурман, заступник голови Ради Національного Банку України. 

«Депозити фізичних осіб від початку війни збільшилися на 80 млрд грн, юридичних осіб — на 55 млрд грн. Трохи зменшилися в доларах: на 1,1 млрд доларів. Вцілому, громадяни довіряють банківській системі», — розповів Фурман. 

Водночас, зросли і показники кредитування. Загалом, від початку року чисті гривневі безготівкові кредити збільшилися на 11%. Найбільше, на словами Фурмана, зросли показники по державним програмам кредитування. 

«Банкопадів — не буде. Тому, що проведені відповідні реформи. В перші дні війни НБУ ставив перед системою наступні цілі: безперебійна робота 24/7, збереження коштів фізичних і юридичних осіб, і ця ціль виконується. Під час війни ВР ухвалила закон, який гарантує 100% коштів фізосіб незалежно від суми. Це величезний плюс», — розповів заступник голови Ради НБУ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini