11 Квітня, 2022, 15:36

Бачимо необхідність утримання економічного фронту — бізнес-омбудсмен Ващук

Українським підприємцям необхідна швидка консультація щодо змін митних правил під час воєнного стану. Тому Рада бізнес-омбудсмена України спільно із Державною митною службою створили операційно-просвітницький проект для бізнесу «Відкрита митниця».  

«Питання зовнішньоекономічної діяльності і спрощення процедур щодо неї — дуже важливі під час воєнного стану. Бачимо необхідність утримання економічного фронту, що означає підтримку бізнесу. Уряд запропонував низку правильних рішень, які Парламент проголосував, а Президент підписав. Зі свого боку ми, як Рада намагаємося підключаються до роз’яснювальної праці, щоб ті, кого стосуються ці зміни, зрозуміли, як ними користуватися»,  — розповів під час брифінгу у Медіацентрі «Україна»  бізнес-омбудсмен Роман Ващук. 

«Ситуація на економічному фронті змінюється миттєво, ми мусимо реагувати швидко на те, що відбувається. Рада бізнес-омбудсмена традиційно співпрацювала з митницею, але нині бізнес об’єднав зусилля з громадянським суспільством, щоб підтримувати свої власні виробництва та надавати допомогу українцям.  Тому це вже не бізнесові, а гуманітарні питання», — додала заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка. 

Як стверджує Тетяна Коротка, саме таке розуміння дало змогу налагодити співпрацю в рамках Гуманітарного штабу Львівської митниці. За її словами, юристи Ради бізнес-омбудсмена працюють над тим, щоб якнайшвидше надавати пояснення з питань, що стосуються  перетину кордону. 

Окремо Роман Ващук лінію юридичної допомоги для бізнесу запустити вже місяць тому. За цей час його Офіс отримав близько 90 заяв, які, зокрема, стосувалися і роботи митниці.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm