Фото Медіацентр Україна – Одеса: Мік Раян, генерал-майор армії Австралії у відставці, військовий експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень
11 Липня, 2023, 14:10

Австралія могла б надати Україні половину своїх літаків F/A – 18 – генерал-майор армії Австралії у відставці

Проте для цього уряд Австралії має отримати дозвіл країни-виробника – США. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Мік Раян, генерал-майор армії Австралії у відставці, військовий експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень.

Він додав, що сподівається на те, що уряд прем’єр-міністра Австралії Ентоні Албанезе ухвалить рішення про передачу таких літаків.

“Ми могли б надати літаки F/A – 18, які зараз не використовуються. Але треба отримати згоду США, а потім визначити, які літаки можна передати. У нас багато вже застарілих літаків, яким по 25-30 років і ми не хочемо наражати на небезпеку українських пілотів. Проте десь половину Австралія могла б передати”, – зазначив офіцер.

Він додав, що більшість літаків України також застаріли, якщо порівнювати їх з російською авіацією. А літаки F/A – 18 допоможуть досягти паритету у використанні ракет й стану в пригоді при наступі, зазначив Мік Раян.

“Я вважаю, що українські війська зараз найбільше досвічені, коли мова йде про бої у повітрі. Українські повітряні сили мають досвід та мужність, і якщо їм надати необхідні літаки, це підсилить їх потенціал”, – додав офіцер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini