Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації, Медіацентр Україна-Укрінформ
Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації, Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Листопада, 2022, 15:17

Атаки 10 жовтня та пізніше негативно вплинули на бізнес, наразі ключовий виклик – доступ до інфраструктури та зв’язку – Європейська Бізнес Асоціація

За дев’ять місяців повномасштабної війни дещо змінилися виклики, з якими стикається український бізнес. Про ключові виклики, які постають перед компаніями зараз, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

«Ми починали 24 лютого з того, що піклувалися більш за все про безпеку людей, які працюють в компаніях, робили все можливе, щоб переїхати в безпечні території, допомогти ЗСУ. На це пішов десь місяць. З квітня компанії вже почали адаптуватися до нових умов. Було враження, що нібито бізнес вже пристосувався і вийшов на нову точку балансу і рівноваги, і зміг бути успішним навіть у таких умовах. Але 10 жовтня ситуація змінила нашу реальність, дуже сильно негативно вплинула на бізнес. Ми робили зріз серед наших членських компаній і бачили, що як мінімум половина була зачіплена атаками 10 жовтня. А після того атаки на критичну інфраструктуру тільки збільшувалися. Бізнесу знову прийшлося пристосовуватися до нових умов. Можу сказати, що зараз він ще шукає нову точку рівноваги. Новий виклик, який з’явився — це наявність критичної інфраструктури, доступ до електроенергії, доступ до мобільного зв’язку. Це є ключовим викликом, з яким ми зараз стикаємося, — як допомогти і бізнесу, і людям пережити цю зиму», — зазначила Дерев’янко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini