Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
4 Травня, 2023, 16:33

Атака дронами в ніч на 4 травня була передбачуваною – сили оборони півдня

Через це сили протиповітряної оборони були готові до оперативного реагування. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

“Це була передбачувана атака, ми попереджали, що ворог може використати дрони камікадзе, тому сили оборони були готові до швидкого та оперативного реагування. 15 дронів Шахед-131-136 ворог випустив з Азовського моря. Використовуючи місцевість, дрони пройшли території окупованих територій Херсонщини, частка їх пішла вверх по Дніпру для атаки на Київ, а частина з моря атакувала Одещину”, – розповіла Гуменюк.

Вона додала, що 12 з 15 дронів були знищені силами ППО та мобільними групами.  Втім, ворог все ж таки влучив в гуртожиток навчального закладу. 

“Люди не постраждали, а пожежу на площі 20 кв.м оперативно ліквідували”, – зазначила офіцер.

Вона також додала, що така атака дронами була розрахована на те, що на першу групу зреагують ППО, друга хвиля атакує системи ППО, а вже третя група дронів вразить намічені цілі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini