10 Жовтня, 2023, 15:41

Асоціація міст пропонує залишити місцевим бюджетам ПДФО принаймні на рівні 2021 року

Асоціація міст України пропонує залишити податок на доходи фізичних осіб в місцевих бюджетах на рівні надходжень 2021 року. За словами голови Одеської районної ради і віце президента Української асоціації районних та обласних рад з питань міжнародного та міжрегіонального співробітництва Віталія Барвиненка, внаслідок війни громади втратили величезну частку ПДФО від роботи великих підприємств.

«Вирішити питання життєдіяльності [деяких міст] без ПДФО військових було неможливо. З іншого боку ми бачимо ряд громад, які отримали величезні суми, але не мають можливості їх витрачати», заявив він на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса.

Поправки до законопроєктів 10037 та 10038 від Асоціації міст та регіонів передбачають наступне:

– до бюджетів територіальних громад зараховується 64% ПДФО на постійній основі.

– визначення на період дії воєнного стану обов’язкової для перерахування на потреби безпеки й оборони частини «військового» ПДФО, водночас перерахування реверсної дотації з бюджетів місцевого самоврядування до державного бюджету не здійснюється.

– виділяється субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах в обсязі 36 млрд грн за опалювані сезони до 2023 року та 17 млрд грн за опалювальний сезон 2023-2024.

–  забезпечується закріплення в бюджетах громад базового рівня «військового» ПДФО з легалізацією права органів місцевого самоврядування надавати допомогу силам безпеки й оборони.

Ці поправки пропонувались на засіданні бюджетного комітету парламенту, говорить Барвиненко, але вони були передані в зал для голосування.

«Є данні по ПДФО на 2021 рік в громадах України. Якщо вилучення військового ПДФО призведе до того, що загальні доходи бюджети від ПДФО нижче 2021 року, іде реверсна дотація до цього рівня. Якщо є перевищення – воно йде в державний бюджет», – заявив голова Одеської райради.

За його даними друге читання законопроєктів заплановано найближчим часом. Барвиненко зазначив, що згідно із поправками ПДФО можна буде використовувати лише на критичні видатки, зокрема фінансування галузі охорони здоров’я, та зарплати вчителів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini