12 Жовтня, 2023, 13:51

Артем Ситник: Близько 700 тисяч державних службовців добровільно подали декларації у 2021-22 роках

В період, коли обов’язкова подача декларацій для держслужбовців була призупинена, велика кількість декларацій була подана добровільно.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

«Важливим аспектом є те, що дуже багато державних службовців подали декларації добровільно. Тобто, коли обов’язок подачі декларацій був призупинений, але дуже багато декларантів подали декларації за 2021-22 рр. Всього таких декларацій близько 700 тисяч. Тобто це набагато більше, чим навіть ми розраховували. І це, на нашу думку, свідчило про певну таку доброчесність і бажання все ж таки здійснювати державну службу прозоро», – пояснив він.

Водночас Артема Ситник зазначив, що закон щодо відновлення декларування, який набрав чинності 12 жовтня, дає можливість внести зміни в ці декларації, і можливість подати ці зміни буде доступна протягом 14 діб з моменту набрання чинності закону.

«Тобто з сьогоднішнього дня всі особи, які подавали декларації добровільно за 2021-22 рр., вони будуть мати можливість звернутися до НАЗК з відповідною заявою про надання можливості внести зміни в ці декларації. Через 14 днів така опція вже не буде доступна. Тому, хто має бажання внести зміни до декларацій, які були подані добровільно після широкомасштабного вторгнення і до відновлення декларування, ці особи будуть мати можливість протягом 14 днів з моменту набрання чинності закону подати відповідну заяву і НАЗК надасть можливість ці зміни внести», – додав Артем Ситник.

Нагадуємо, що роз’яснення стосовно декларування розміщені у Базі знань НАЗК https://wiki.nazk.gov.ua/?cat=3

Отримати додаткову консультацію ви можете, направивши офіційного листа на електронну пошту [email protected] або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94. Відповіді на найпоширеніші технічні питання роботи з Реєстром декларацій розміщені за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/?cat=211

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini