Розклад

Київ Львів Харків Одеса
24 Квітня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
12:00КИЇВ– Дарина Підгорна, юристка Регіонального центру прав людини;
– Наталія Хендель, експертка Фонду підтримки фундаментальних досліджень, дослідниця Женевської академії міжнародного гуманітарного права і прав людини (онлайн);
– Тимур Короткий, Голова Фонду підтримки фундаментальних досліджень (онлайн);
– Анастасія Чередниченко, президентка Міжнародної Ради Музеїв (ІСОМ) України;
– Мар’яна Томин, директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики;
Як захистити об’єкти культурної спадщини України від знищення й привласнення росіянами та повернути вкрадене: презентація аналітичного звіту


Теми для обговорення:

– Досвід України щодо застосування практики відшкодування: правова рамка, актуальний стан та проблеми, які варто вирішити;
– Засоби міжнародного правосуддя захисту та повернення культурних цінностей;
– Державні політики та плани щодо захисту та збереження культурної спадщини, що була викрадена та/або знищена під час збройного конфлікту?
– Які державні та громадські ініціативи для повернення втраченої культурної спадщини сьогодні існують та наскільки вони ефективні?
– Чи реально притягнути до відповідальності осіб, що викрадали, знищували обʼєкти культурної спадщини та/або сприяли такій діяльності?

Чому це цікаво?
Протягом десяти років рф чинить безперервні атаки, що завдають шкоди культурній спадщині України. Фізичне знищення та викрадення культурних цінностей – один із шляхів реалізації колоніальної політики росіян. Під загрозою опинилися численні пам’ятки місцевого та регіонального значення, природної спадщини, а також пам’ятки та кандидати до Списку ЮНЕСКО — Херсонес Таврійський, Мангуп-Кале, Національний біосферний заповідник «Асканія-Нова», Миколаївська астрономічна та Одеська обсерваторії, Борисоглібський собор у Чернігові, Кам’яна Могила у Запорізькій області та багато інших.

Водночас виникає питання обліку шкоди, нанесеної українській культурі та її повернення чи відновлення. А також змін в українське законодавство, які дозволять провести якісну оцінку пошкоджень, завданих культурним цінностям. Особливо об’єктам рухомої культурної спадщини.
 
13:30КИЇВ– Дмитро Плетенчук, Начальник центру стратегічних комунікацій сил оборони Півдня (онлайн);
Удари по флоту рф та боротьба з ворогом у морі

Теми для обговорення:
– Ворожі обстріли Одеси: жертви та наслідки;
– Ураження рятувального військового корабля окупантів «Комуна» у Севастополі;
– Новий командувач вмс рф: що змінилося в стратегії окупантів на морі?