7 Вересня, 2023, 19:54

Андрій Демченко: росія зараз не має необхідного ударного формування не території Білорусі, перебування там «вагнерівців» – під великим питанням

Росія зараз не має необхідного ударного формування не території Білорусі, яке готове та може здійснити вторгнення на територію України. В рамках ротації було виведено практично всі підрозділи, які проходили підготовку, натомість нові заведені не були. Перебування «вагнерівців» на території Білорусі – під великим питанням.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«При тому, що, як правило, територію Білорусі ворог використовував як майданчик для тренувань та підготовки своїх підрозділів, досить часто там могли знаходитися російські військові і в кількості 10-11 тисяч військовослужбовців, які  проходять підготовку. На цей момент росія вивела, в рамках ротації, практично всі свої підрозділи, які проходили і завершили підготовку. Натомість нові підрозділи туди зведені не були», – зазначив він.

Водночас щодо російських найманців з приватних військових кампаній, які знаходяться на території Білорусі, Андрій Демченко зауважив, що зокрема перебування там «вагнерівців» – під питанням.

«Однак, після всім відомих подій подальше перебування «вагнерівців» на території Білорусі під великим питанням. При тому, що ще до 23 серпня, до подій, які відбулися на території росії, наші підрозділи розвідки фіксували поступове зменшення кількості російських найманців на території Білорусі. Практично вони не залучені до якихось активних дій або до дестабілізації ситуації як на кордоні з Україною, або ж на кордоні з країнами Європейського Союзу, з якими межує Білорусь», – пояснив він.

Андрій Демченко також зазначив, що укріплення  кордону з Білоруссю  продовжується по всій протяжності – від Волинської до Чернігівської областей. 

«Також продовжуються заходи з укріплення у фортифікаційному відношенні прикордоння, всіх підрозділів, які там знаходяться, для того, щоб  українські захисники мали всі можливості, аби відбити будь-яку атаку, якщо така відбудеться повторно, або протидіяти будь-яким спробам диверсій або ж дестабілізації ситуації по кордону», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini