Аліна Фролова, Голова Правління Центру оборонних стратегій, Медіацентр Україна-Укрінформ
Аліна Фролова, Голова Правління Центру оборонних стратегій, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Квітня, 2023, 17:00

Аліна Фролова: На момент визволення Криму має бути сформована чітка стратегія підтримання миру та безпеки в Чорноморському регіоні

На цьому наголосила заступниця Голови Правління Центру оборонних стратегій Аліна Фролова під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів Першої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи.

Вона зауважила, що мета конференції полягала, зокрема в тому, щоб зрушити прийняття та формування стратегій щодо Чорного моря з боку ключових гравців.

«Так, в нас є частина завдань, які має виконати Україна, з точки зору формулювання своїх ключових документів і своєї ключової позиції. Але ми маємо також стимулювати наших партнерів нарешті сформувати свою позицію. І виходячи з цієї позиції нарешті вже формувати і безпекові стратегії, і оборонні стратегії, і стратегії розвитку в тому числі», – зазначила вона.

Аліна Фролова переконана, що до моменту визволення Криму потрібно мати сформовану чітку стратегію щодо підтримання безпеки в чорноморському регіоні.

«Ми маємо розуміти, що в момент, коли ми фізично звільнимо Крим Україна не буде мати власної спроможності фізично захищати свої морські території. В нас дуже знекровлені військово-морські сили. І це не річ, яка може бути відновлена за півроку. Тому нам конче необхідно до моменту визволення Криму мати сформовану чітку стратегію, яким чином ми після того будемо підтримувати мир та безпеку в чорноморському регіоні. Тобто це мають бути коаліційні зусилля, домовленості, які потрібно буде тільки реалізовувати».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini