14 Квітня, 2024, 15:58

Адмірал Ігор Воронченко вказав на ключові напрямки, які необхідно вжити в Чорноморському регіоні

Аби протидіяти росії, зокрема в Чорноморському регіоні необхідно вжити певних кроків. 

На цьому наголосив Головний інспектор Міністерства оборони України Адмірал Ігор Воронченко у ході обговорення під час Другої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи.

«Отже, що потрібно зробити безпосередньо в Чорноморському регіоні. На мій погляд, ми маємо зробити більшу зону А2, яка б забороняла нарощувати зусилля як з Каспійського моря, так і з інших судноплавних шляхів на материковій частині країни. Так, там є вирішальні точки, які потребують подавлення. Це відповідне придушення комунікаційних шляхів, логістики, а також таких чутливих технологій, які зараз заважали б росії просуватися в будівництві нових засобів ураження і нових бойових систем», – зазначив він. 

За словами Ігоря Воронченка, це – ключовий напрямок, і він вимагає швидкого вирішення, щодо того, яким способом діяти.

Водночас він акцентував і на засобах ураження противника.

«По-друге, що стосується безпосередньо засобів ураження. Як кажуть, нове – це добре забуте старе. Отже, є багато засобів морського ураження противника – ті ж самі торпеди, ті ж самі міни, які можуть застосовуватися на дальніх кордонах, де росія ще поки домінує. І, як я вже казав, це має носити комплексний характер поєднання нових способів та засобів застосування для того, щоб добитися якомога більшого ефекту, який спрацював би. Думаю, на населення росії це мало впливає, тому що у них там «хвороба» дуже тяжка і, думаю, невиліковна. Але на прийняття рішення стратегічного командування, військово-політичного керівництва країни, так, воно могло б вплинути», – пояснив Ігор Воронченко.

Резюмуючи він наголосив:

«Я думаю, вже всі прийшли до того, спільного знаменника, що Крим – це центр ваги. Вирішальні точки – це «кримський» міст, кораблі чорноморського флоту, комунікації, енергосистема Криму. І ми маємо привести їх до того входу, коли з Криму все почалося, і Кримом все закінчиться. Тому що теперішній «цар» росії без Криму – ніхто».

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini