12 Травня, 2022, 14:55

«Або ми ризикуємо, або дивимось всім світом, як їх там вбивають»: родини бійців «Азову» закликали світ провести процедуру екстракції

Сьогодні, 12 травня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ пройшов брифінг родичів військовослужбовців батальйону «Азов». Родини бійців закликали весь світ зупинити путіна і врятувати людей, які героїчно боронять Маріуполь. Перш за все, вони звертаються до Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.


Євгеній Сухарников, батько бійця «Азову», заявив що його син дуже рідко виходить на зв’язок, щоб повідомити, що він живий і що кільце навколо заводу «Азовсталь» звужується.


«Мій син також на «Азовсталі» у пеклі. Вони прямо зараз тримають оборону. Це не просто війна, це бійня. Ми вимагаємо екстракції наших бійців разом з пораненими і полеглими побратимами. Є світова практика. Бійці вилучаються у третю країну, нейтральну. Ми наполягаємо на такому рішенні. Ми запустили петицію із запуском процедури екстракції. Наразі вона набрала півтора мільйони голосів.

Суспільство підтримує це рішення, не вистачає лише організації. Ми розуміємо, що такою країною може бути Туреччина. Я звертаюсь до президента Ердогана, як до чоловіка, як до батька – врятуйте наший бійців. У вас є практика. Направте цивільний флот. Ми розуміємо всі ризики, але це наш єдиний шанс. Або ми ризикуємо, або дивимось всім світом, як їх там вбивають», – сказав Євгеній Сухарников.


Наталія Зарицька, дружина бійця полку «Азов» закликала кожного, всі світові спільноти, всі країни світу врятувати наших бійців: «Росія чіпляє ярлик неонацистів нашим бійцям і під цим приводом намагається знищити наших рідних. Часу немає. Якщо світ дозволив виростити такого монстра, як путін, то має взяти на себе відповідальність за його знищення».


Жінка звернулася до Реджепа Эрдогана із закликом врятувати наших солдат.
«Щодня мій чоловік веде щоденник війни і надсилає мені їх. Там сотні поранених, без рук, без ніг, у нелюдських умовах. Вони помирають в агоніях. Маріуполь – рана на тілі світу, це трагедія ХХІ століття. В середині квітня у нас було весілля на «Азовсталі», ми побралися, замість салютів, мого чоловіка накрили касетними снарядами. Врятуйте цих людей!», – сказала вона.
Наталія Зарицька наголосила, що разом з іншими родинами, вони направляли листи із проханням допомогти до всіх можливих посольств, міжнародних організацій, проводили акції протесту.


«Я отримала повідомлення від чоловіка, що «Червоний хрест» і ООН цікавилися лише цивільними. І мій чоловік запитує: «невже ми, бійці, відпрацьований матеріал? Ми допомагали і підтримували цивільних, рятували їх, ділилися продуктами. Невже ми ніхто», – розповіла вона.
Раніше повідомлялося, що у Маріуполі вороги блокують підземні виходи з металургійного комбінату “Азовсталь”, українські військові вдаються до контратак.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini