958 кримінальних проваджень, з них 507 – цього року, було відкрито за незаконне переправлення за кордон військовозобов’язаних громадян
Однією з протиправних схем, які вчиняються щодо переправлення військовозобов’язаних громадян України за кордон, є організація їхнього переправлення через зелену ділянку кордону. Часто організатори таких схем – мешканці прикордонних населених пунктів, зокрема, ті, які раніше сприяли процесам незаконного переправлення тютюнових виробів у країни ЄС.
Так, за фактом вчинених протидіянь, з початку повномасштабного вторгнення, вже відкрито 958 кримінальних проваджень, 1187 особам було повідомлено про підозру.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив начальник Управління боротьби з транскордонною злочинністю Адміністрації ДПСУ Юрій Ковальчук.
«За фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон було розпочато 958 кримінальних проваджень, з них 507 – цього року. 1187 особам було повідомлено про підозру за вчинення злочину, передбаченого Статтею 332 ККУ. Цього року цих підозр 918 осіб отримали. І 125 громадян, які організовували дані процеси, було засуджено та притягнуто до відповідальності. На жаль, не всі вони отримали реальні терміни покарання. Можна сказати лише за 25 випадків осіб, які дійсно отримали реальні терміни покарання у вигляді позбавлення волі на терміни понад 5 років», – зазначив Юрій Ковальчук.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini