2 Лютого, 2024, 14:38

93% японців негативно ставляться до росії – посол України в Японії

Згідно з даними опитування, проведеного урядом Японії, 93% громадян негативно ставляться до росії в контексті війни, яку вона розв’язала проти України.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії.

«Є абсолютне розуміння ситуації. Протягом двох років ніколи рівень підтримки України в Японії не знижувався нижче 75%, а зазвичай опитування показують 80-82%. Тільки зараз, нещодавно уряд провів спеціальне опитування в Японії стосовно ставлення до росії. І я можу сказати, що 93% японців негативно ставляться до росії, розуміючи, що вона робить в Україні. І ця цифра зросла, порівняно навіть з 2022 роком», – зазначив посол.

На сьогодні зазначив Сергій Корсунський, ці показники є дуже важливими, оскільки багато років відносини Японії з росією були досить щільними – розвивалася економіка, культура, і росія витрачала великі кошти на просування своїх, зокрема культурних продуктів, як от кіно, театр, балет, музика тощо. Однак зараз, наголосив він, всього цього вже практично не існує.

«Навпаки, тепер українці зайняли цю нішу, і я цьому дуже радий.  Але такі опитування показують, що в японському суспільстві дуже чітко розуміють хто є хто. І це не можу змінитися за жодних умов, просто є поклоніння, я б так сказав, перед мужністю Збройних Сил України. Вони (японці – ред.) неймовірно вражені нашою стійкістю, і саме тому ця підтримка існує. Так, важливі всі контакти – на найвищому рівні, на рівні бізнесу, культурні заходи, але, насамперед  – це наша стійкість як народу, який другий рік вже стримує цю орду», – Сергій Корсунський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini