фото Поліція Київської області
15 Квітня, 2022, 16:18

900 цивільних громадян були вбиті російською армією в Київській області, – Нєбитов

Станом на 15 квітня кількість виявлених громадян України, які були вбиті російськими солдатами, досягне цифри у 900 людей, з них 350 – у Бучі.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив начальник ГУ НП в Київській області Андрій Нєбитов.

«Сьогодні буде перейдена межа у 900 загиблих цивільних людей – підкреслюю, цивільних – тіла яких ми виявили та передали для проведення судово-медичних експертиз для детального огляду. Всі ці люди загинули від рук російської армії. Найбільше жертв у Бучі – більше 350 тіл загиблих. Значно менше у Вишгородському та Броварському районах. Розбір завалів у Макарові та Бородянці продовжується, ми впевнені, що там під завалами ще є тіла загиблих», – сказав Нєбитов.

За даними Нєбитова, в Київській області було тимчасово окуповано 180 населених пунктів.

«Дуже багато масових захоронень. Більша частина людей убиті зі стрілецької зброї. У Бучі виявлено 2 великі братські могили, 40 тіл у першій та 57 – у другій. З 40 тіл у першій могилі 95% убиті зі снайперської або стрілецької зброї. Людей просто розстрілювали на вулицях, і це зафіксовані факти, є покази свідків та відео», – додав він.

Нєбитов також навів приклади про шість убитих та похованих у одній могилі у селі Шевченкове. Одного з чоловіків убили, коли він намагався захистити місцевих жінок від насилля, другого – коли він їхав на велосипеді. Також у цій могилі виявлено талі двох братів – місцевих цивільних. Ці люди не мали ніякого відношення до ЗСУ або Територіальної оборони. Обставини вбивства інших з’ясовуються.

За даними Нацполу Київської області, у селі Гавронщина російський БМП розстріляв одну з машин, яка рухалась по зеленому коридору евакуації у складі великої колони. Ця машина була позначена відповідним чином, в машині перебували шестеро людей, в тому числі діти. Загинули 5 громадян, чоловік, що вижив, отримав дуже важкі поранення. Убитих поховали свідки цього злочину, наразі вже проведено ексгумацію тіл, проводиться судово-медична експертиза.

«Всі ці факти будуть процесуально зафіксовані, цього вистачить для притягнення організаторів та виконавців до кримінальної відповідальності як на національним законодавством, так і у Міжнародному кримінальному суді», – додав Нєбитов.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm