Коаліції «Україна. П’ята ранку»
24 Лютого, 2023, 14:00

90% українців вважають винними у воєнних злочинах керівництво рф, 80% — солдатів та 40% — громадян росії — Ukrainian Legal Advisory Group

Українцям потрібні нові механізми встановлення справедливості щодо воєнних злочинів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила Надія Волкова, директорка Ukrainian Legal Advisory Group.

«Ми провели національне опитування, результати вийшли в кінці грудня і ми нещодавно їх оприлюднили. Це було зроблено у партнерстві з Соціологічною групою „Рейтинг“, Коаліцією „Україна. П’ята ранку“ і нашою організацією. Ми дізналися, що 96% постраждалих не звертаються в правоохоронні органи. Люди, яких ми опитували, вважають винними у скоєнні злочинів — 90% це російське керівництво, 80% — це солдати російські, і десь близько 40% — це громадяни російської федерації. Ті люди, які чекають на справедливість, вони чекають на ефективну справедливість, на результат. Те, що зараз існує і пропонується, має низку недоліків, які не зовсім можуть відповісти на цей запит. Тому є потреба в пошуку нових механізмів і в ефективному використанні, в підсилюванні тих механізмів, які є», — зазначила експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini