Панельна дискусія на тему: «Як змінилось і як змінюється українське суспільство під час війни?»
24 Листопада, 2022, 18:04

90% українців вірить у перемогу – опитування соціологічної служби Центру Разумкова

Кому довіряють та не довіряють українці? Чи вмирає патерналізм? Як змінюються поведінкові моделі українців та якими є їхні очікування? Ці та інші питання обговорювали учасники панельної дискусії на тему «Як змінилось і як змінюється українське суспільство під час війни?», яка відбулася 24 листопада у Медіацентрі Україна — Укрінформ. 

У панельній дискусії взяли участь заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко, засновник дослідницької компанії Active Group Андрій Єременко та доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології КПІ ім. Ігоря Сікорського Павло Федорченко-Кутуєв.

Як зазначив Михайло Міщенко на початку дискусії, згідно опитування щодо очікувань українців від майбутнього — 90% вірить у перемогу. 

«На запитання про те, якою вони бачать перемогу, 55% відповідають, що це повне вигнання загарбників за кордони, як вони були станом до 2014 року. Ще більше 20% взагалі стоять на такій позиції, що перемогою буде стимуляція радикальних змін у самій росії — як мінімум зміни влади. Порівняно з минулим роком, значно більше стало тих, хто вважає, що наша країна зможе найближчим часом подолати всі проблеми та труднощі. Якщо рік тому таких було лише 18%, то зараз більше 40%. Ще близько 40% вважають, що Україна подолає труднощі у більш віддаленому майбутньому», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini