Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Грудня, 2022, 15:41

90% споживачів, які постраждали від аварійних відключень 5 грудня, вже в мережі – Центр досліджень енергетики

Попри ракетну атаку 5 грудня, енергосистема України продовжила стабільно працювати. Наразі 90% споживачів, які постраждали від аварійних відключень, вже у мережі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Ракетна атака, що відбулася позавчора, була середнього розміру по наших останніх мірках. 70 ракет — це багато, але це те, що змогли успішно відпрацювати і ППО, і додаткові системи фізичного захисту, які встановлено вже на багатьох об’єктах. Певні інженерні рішення, певні сценарії роботи енергосистеми були відпрацьовані. Результатом стало те, що масштабних, національного розміру проблем у нас не виникло. Система продовжила стабільно працювати», — зазначив Харченко.

Після ракетних ударів по окремих регіонах була можливість оперативно відновити пошкоджені енергосистеми, додав експерт.

«Були значні пошкодження енергосистем в окремих регіонах. Вони здебільшого не були наскільки серйозними, щоб їх не можна було швидко відновити. Сьогодні практично 90% тих споживачів, які постраждали від аварійних відключень позавчора, вже в мережі. В цілому в мережі зберігається дефіцит, не вистачає 17-20% загальної потужності виводу для того, щоб закрити споживачів, тому продовжується графіки відключень», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini